Hakkımızda
Meges Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. bir Mercan Holding iştiraki olarak 1967 senesinde faaliyetine Semak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. adı altında Kağıthane’deki tesislerinde başlamıştır. 
 
Kanada firması Everguard Coatings Ltd. Lisanslı Betonite, Akrilik Süper Lateks, Evrok, Glazol, Metal primer, Süper Metal primer ile Alman Hager und Kaesner lisanslı Poliüretan esaslı IC Malzemeleri ilk ürünleri arasında yer almıştır. Ürünlerine TSE ve TSEK Belgesi alan ilk kuruluşlardan olan firmamız bugün Kurtköy / Pendik’deki modern donanımlı tesislerinde üretimini sürdürmektedir.
 
Semak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. olan şirket ünvanı Nisan 1994’de Meges Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirilmiştir. Kalitenin sağlanması, korunması, geliştirilmesi ile ilgili kuralları; bunlarla ilgili talimat ve işlemleri içeren Kalite El Kitabı’nı 1996 senesinde uygulamaya almış olan şirketimiz, yine toplam kalite sistemi anlayışı ve bütün çalışanların ortak katılımı ile çalışmalarını sürdürmektedir.
 
Şirketimizin % 50.1 hissesi Temmuz 1998’de ve % 19.56 hissesi Şubat 1999’da olmak üzere toplam % 69.66 hissesi Alman SKW Bauchemie Holding GmbH tarafından alınmıştır. Ayrıca Ekim 1998’de yine SKW Holding bünyesindeki Relius Firması’yla lisans antlaşması imzalanmıştır. Mart 2000’de SKW Bauchemie Holding GmbH hissesini toplam %75,456 ‘ya yükseltmiştir.Temmuz 2001’de ana ortağımız olan SKW Bauchemie Holding GmbH ‘nin tüzel kişi ticari ünvanı Degussa Construction Chemicals GmbH olarak değiştirilmiştir.01.07.2006 Tarihinde Degussa Construction Chemicals GmbH, BASF çatısı altına girmiştir.
 
Emülsiyon esaslı Su Bazlı İç ve Dış Cephe Kaplamaları, Poliüretan ve Epoksi Esaslı Boyalar, Sanayi Boyaları, Üretan ve Selülozik esaslı vernikler, çeşitli tutkal ve sentetik boyalar, ısı yalıtım malzemeleri (mantolama) ürün yelpazemiz içinde yer almaktadır.
 
Firmamız 1993 yılında ISO 9000 Kalite Güvence Sistemi Standard’larına uygun olarak çalışmalarına başlamış ve bu doğrultuda 1994 yılında belgelendirme işlemlerini tamamlamıştır. Kuruluşundan bu yana kaliteyi kendisine amaç edinen şirketimiz kaliteyi kontrol etme yerine, kaliteyi yönetme bilinci ile ülkemizin gelişen sanayi içindeki yerini her zaman daha mükemmele götüreceği inancı ile çalışmalarını sürdürmüştür. 
 
BASF AG tüm dünyada dekoratif boya üretiminden çıkma kararı alması sebebi ile firmayı satılığa çıkarmıştır.Aydoğan Şirketler Grubu Mart/2010’da şirketin fabrika-tesisini, arazisini, teknolojisini , Meges isim kullanım hakkını, marka kullanım haklarını satınalmıştır.01 Nisan 2010’dan 30 Haziran 2010 arasında tesislerin yeniden yapılandırılması organizasyonun kurulması ,ürünlerin kalite onayları gözden geçirilmiş ve 01 Temmuz 2010 itibariyle Meges markası Türkiye Boya pazarına yeniden sunulmuştur. 
E-Bülten
Yeniliklerden Haberdar Olun
© Meges Tüm Hakları Saklıdır.
TTR BİLİŞİM